Results

Amazons

  1. SherlockGo – Liang Tailin (Univ of Science and Technology Beijing)
  2. BIT_Amazons – Chai Zenghao (Beijing Institute of Technology)
  3. Queen – Tristan Cazenave (LAMSADE, Université Paris-Dauphine, PSL)

Block Go

  1. NDHU-Polygames – Hsin-I Lin (National Dong Hwa University)
  2. miny_blockgo – Yi-Ling Chen (National Dong Hwa University)

Breakthrough

  1. Deep Nikita – Andrew Lin (Washington Technology University)
  2. TakeABreak – Tristan Cazenave (LAMSADE, Université Paris-Dauphine, PSL)
  3. BT – Yen-Chi Chen (National Taiwan Normal University)

Chinese checkers

  1. Jump – Jiunn-Haur Chern (National Taiwan Normal University)
  2. NDHU-Polygames – Hsin-I Lin (National Taiwan Normal University)
  3. Negentropy – Lu-Nung Chen (National Taiwan Normal University)

Chinese chess

  1. BugCChess – Liu Zong Yuan
  2. SHIGA – Shi-Jim Yen (National Dong Hwa University)
  3. Xiexie – Pascal Tang

Chinese dark chess

  1. Yahari – Hsuan-Yu Wang (National Taipei University & Academia Sinica)
  2. PupilDarkChess – Hsin-I Lin (National Taipei University & Academia Sinica)
  3. Yanyu 2.0 – Hsuan-Yu Wang (National Taipei University & Academia Sinica)

Connect6

  1. BIT_Connect6 – Chai Zenghao (Beijing Institute of Technology)
  2. Kavalan – Jung-Kuei Yang (Lan Yang Institute of Technology)
  3. Zeta – Chen Zhang (DSGROUP)

Dice-shogi                 

  1. Nyanpass – Hsuan-Yu Wang (National Taipei University)
  2. Deep Nikita – Andrew Lin (Washington Technology University)
  3. NDHU-Polygames – Hsin-I Lin (National Taiwan Normal University)

Draughts/Checkers

  1. BIT_Draught – Han Youfang (Beijing Institute of Technology)
  2. miny_draught – Yi-Ling Chen (National Dong Hwa University)

Fighting Landlord

  1. I’m a Famer – Wu Yu (Chongqing Three Gorges University)
  2. Knight-Landlord – Wang Tang (Chongqing University of Technology)
  3. JAIST_landlord – Xiao Yuhao (JAIST)

Go 9×9

  1. CGI Go Intelligence – Ting-han Wei (National Chiao Tung University)
  2. EzGo – Lin, Ting Yu (Chang Yuan Christian University)

Kyoto Shogi

  1. Deep Nikita – Andrew Lin (Washington Technology University)
  2. CrazyWa – Harm Geert Muller

Mini-shogi                

  1. Nyanpass – Hsuan-Yu Wang (National Taipei University)
  2. Shokidoki – Harm Geert Muller
  3. EVG1.5 – Shun-Chin Hsu (Chang-Jung Christian University)

Nonogram

  1. Requiem – Yen-Chi Chen (National Taiwan Normal University)
  2. The Heir – Yan-Rong Guo (National Taichung Univ of Education)
  3. Uncertainty – Yan-Rong Guo (National Taichung Univ of Education)

Surakarta

  1. Deep Nikita – Andrew Lin (Washington Technology University)
  2. FuChou – Yen-Chi Chen (National Taiwan Normal University)
  3. VSSurakarta – Zhang Pei (Univ of Science and Technology Beijing)

Comments are closed.